Potápění v Chorvatsku v českém centru na ostrově Veruda

České potápěčské centrum na ostrůvku Veruda u historického města Pula na jihu poloostrova Istrie v Chorvatsku je v provozu každoročně od konce června do začátku září. Pokud se Vám zdá čekání až do léta příliš dlouhé nebo se chcete podívat jak to tam vlastně vypadá a přijet třeba v létě s partou nebo rodinou, přijeďte už v začátkem května. Prodloužený víkend s potápěním o květnových svátcích už bude mít 29. ročník. Uvidíme se na „Jarním potápění v Chorvatsku“?

Ostrov Veruda poskytuje optimální podmínky pro potápění začátečníkům i nejnáročnějším potápěčům. Velkou výhodou je možnost potápění ze břehu přímo z ostrova, kde se můžete na ponor v klidu připravit. Potápění v Chorvatsku je do současné doby na možnost potápění jen pod konkrétním potápěčským centrem. U nás nebudete při ponorech ze břehu žádným způsobem omezováni. Pokud máte uznávanou potápěčskou kvalifikaci a partnera, tak jen v centru oznámíte v kolik hodin a kam jdete na ponor.

Sezóna Léto 2024

Opět plánujeme letní provoz od sobota 22. června do neděle 1. září.

Pro léto 2024 již máme připraveno několik termínů kurzů potápění OWD pro začátečníky:
1. termín od 23. června – 27. června
2. termín od 28. června – 1. července
3. termín od 1. července – 5. července
4. termín od 18. srpna – 22. srpna
5. termín od 25. srpna – 29. srpna

Další termíny se připravují podle zájmu.
Pokud budete alespoň 2 zájemci, můžeme přidat termín podle Vás.
Pokud máte zájem o vyšší potápěčskou kvalifikaci – AOWD, Nitrox, Deep Diver… napište nebo zavolejte. Do vlastního kurzu potápění (OWD) v potápěčské škole můžete přejít po potápění na zkoušku nebo seznamovacím ponoru s přístrojem, který můžete na ostrově Veruda absolvovat v doprovodu zkušeného instruktora při Vaší dovolené na Istrii od půlky června do srpna. Děti do 14 let mají možnost absolvovat kurz potápění „Junior Diver“.

Vraky v okolí Verudy

Do 12 mil je lodí dosažitelných celkem 15 vraků. Celkem na 13 vraků, včetně nového vraku lodi Vis (generála a legendárního bývalého prezidenta Jugoslávie Tita) jezdíme loděmi s naším partnerem Danym. Na 2 vraky podléhající certikaci min. kultury s přátelským centrem naproti ostrůvku. Certifikovaný je vrak lodi Baron Gautsch (110 let od potopení) a Hans Schmidt nebo též Istra. 

Více informací najdete na webu ChorvatskoPotapeni.cz.

Menu