Potápění v Chorvatsku v českém centru na ostrově Veruda

České potápěčské centrum na ostrůvku Veruda u historického města Pula na jihu poloostrova Istrie v Chorvatsku je v provozu každoročně od konce června do začátku září. Pokud se Vám zdá čekání až do léta příliš dlouhé nebo se chcete podívat jak to tam vlastně vypadá a přijet třeba v létě s partou nebo rodinou, přijeďte už v začátkem května. Prodloužený víkend s potápěním o květnových svátcích už bude mít 29. ročník. Uvidíme se na „Jarním potápění v Chorvatsku“?

Ostrov Veruda poskytuje optimální podmínky pro potápění začátečníkům i nejnáročnějším potápěčům. Velkou výhodou je možnost potápění ze břehu přímo z ostrova, kde se můžete na ponor v klidu připravit. Potápění v Chorvatsku je do současné doby na možnost potápění jen pod konkrétním potápěčským centrem. U nás nebudete při ponorech ze břehu žádným způsobem omezováni. Pokud máte uznávanou potápěčskou kvalifikaci a partnera, tak jen v centru oznámíte v kolik hodin a kam jdete na ponor.

Sezóna Léto 2022

Opět plánujeme letní provoz od neděle 26. června do soboty 3. září.

Vraky v okolí Verudy

Do 12 mil je lodí dosažitelných celkem 15 vraků. Celkem na 13 vraků, včetně nového vraku lodi Vis (generála a legendárního bývalého prezidenta Jugoslávie Tita) jezdíme loděmi s naším partnerem Danym. Na 2 vraky podléhající certikaci min. kultury s přátelským centrem naproti ostrůvku. Certifikovaný je vrak lodi Baron Gautsch (103 let od potopení) a Hans Schmidt nebo též Istra. 

Více informací najdete na webu ChorvatskoPotapeni.cz.

Menu