Potápění na Bali v českém centru

Užijte si báječnou dovolenou i potápění na Bali v českém dive centru Deep Blue v Selang resort na severovýchodním pobřeží. Původní dive centrum v Tulambenu s historií od roku 1998 je v současné době z bezpečnostních důvodů (aktivita sopky Agung přímo nad Tulambenem) uzavřeno a potápění organizujeme ze Selangu, který leží v bezpečné vzdálenosti.

Více o potápění na Bali najdete na našem nově vytvářeném webu www.diving-bali.cz

 Selang resort – český hotel na Bali

Selang resort na severovýchodním pobřeží Bali v oblasti Amedu je ideální základnou jak pro potápění na Bali a bohatě zarybněné pástré korálové útesy v okolí jsou dostupné i pro šnorchlaře. Přímo před hotelem můžete šnorchlovat se želvami, pozorovat delfíny nebo velryby.

Potápěčské lokality:

 • Selang resort house reef

  – přímo před hotelem najdete sekundární korálový reef – sopečné balvany porostlé korály až do hloubky 25 metrů, obří pohárové houby, barevné gorgonie, množství sasanek s řadou druhů klaunů. V okolí je lokalita známá mimořádným množstvím ryb. Hejna bodloků, papouščí ryby, rejnoci. Téměř při každém ponoru potkáte želvy. Pravidelně se zde setkáte s proudy, ale směřují podél pobřeží a většinou směrem doprava k japonskému vraku.

 • Japonský vrak

  – cca 500 metrů směrem na východ od Selang resort jen kousek od břehu (od 3 metrů) je bojemi vyznačen vrak cca 45 metru dlouhé japonské lodi z z 2 světové války. Vrak je bohatě obrostlý laločníky, koráli a úkrat zde vyhledává množství ryb. Na vrak navazují jedny z nejbohatších polí deskových korálů na Bali.

 • Lean a Lipah 

  – zátoky cca 500 až 1500 m směrem na záped jsou nástupišti na další zajímavé potápěčské lokality s bohatstvím korálů i rybích obyvatel

 • Gili Selang 

  – neboli ostrůvek Selang asi 8 km na východ lodí je vyhlášenou lokalitou s světově unikátním počtem druhů korálů (650) i ryb. Můžete zde zažít neuvěřitelná podvodní setkání.

Z hotelu jsou organizovány výlety s česky mluvícím řidičem za poznáním vzdálenějších a turisticky atraktivních oblatí Bali. Na poznávání okolí si můžete půjčit horská kola, motocykl nebo si objednat výlet lodí (domorodý jukung z jednoho kmene s bambusovými vahadly) kolem pobřeží. Více o hotelu najdete na webu Selang resort

Nebo si můžete objednat přímo zájezd u naší cestovní kanceláře Aquatravel

Menu